بهترین مانیتورهای کامپیوتر در اکتبر ۲۰۱۸

۱.مانیتور دل ۲۷ اینچ Dell Ultrasharp UP27160D
قیمت در آمازون ۳۹۹.۹۴ دلار

۲. مانیتور ایسوس ۲۷ اینچ Asus MG278Q
قیمت در آمازون ۴۷۹.۹۹ دلار

۳. مانیتور دل ۲۴ اینچ Dell Ultrasharp U2413
قیمت در آمازون ۶۸۵.۵۱ دلار

۴. مانیتور ایسوس Asus VG23AH
قیمت در آمازون ۱۲۲.۱۲ دلار

۵. مانیتور ایسوس ۳۴ اینچ راگ سوئیفت Asus ROG Swift PG348Q
قیمت در آمازون ۹۵۱.۰۰ دلار

۶. مانیتور دل Dell Ultrasharp UP 2715K
قیمت در آمازون ۴۲۹.۹۹ دلار

۷. مانیتور ال جی ۳۴ اینچ LG 34UC98-W
قیمت در آمازون ۷۳۸.۳۹ دلار

۸. مانیتور دل ۲۸ اینچ Dell S2817Q
قیمت در آمازون ۲۶۵.۹۹ دلار

۹. مانیتور ایسر ۳۴ اینچ Acer XR XR342CK
قیمت در آمازون ۶۹۹.۹۹ دلار

۱۰. مانیتور ایسوس Asus PA249Q
قیمت در آمازون ۱۲۲.۱۲ دلار

۱۱. مانیتور ایسوس Asus PB238Q
قیمت در آمازون ۱۹۹.۹۹ دلار

۱۲. ماینتور ال جی ۳۴ اینچ LG 34UC88-B
قیمت در آمازون ۵۹۶.۸۰ دلار

۱۳. مانیتور دل ۲۴ اینچ Dell UltraSharp U2415
قیمت در آمازون ۲۲۹.۰۰ دلار

۱۴. ماینتور ال جی ۳۴ اینچ LG 34UM88-P
قیمت در آمازون ۴۹۹.۰۰ دلار

۱۵. مانیتور ایسوس ۲۷ اینچ راگ سوئیفت Asus ROG Swift PG27AQ
قیمت در آمازون ۸۳۳.۹۹ دلار

۱۶. مانیتور دل ۲۹ اینچ Dell UltraSharp U2917W
قیمت در آمازون ۲۲۹.۰۰ دلار

۱۷. مانیتور دل ۲۴ اینچ Dell UltraSharp U2417H

18. مانیتور سامسونگ Samsung CJ791
قیمت در آمازون ۸۷۷.۹۹ دلار

۱۹. مانیتور ایسوس ۲۸ اینچ Asus MG28UQ
قیمت در آمازون ۳۴۹.۹۵ دلار

۲۰. مانیتور ال جی ۳۴اینچ LG 34U M88C-P
قیمت در آمازون ۵۲۹.۹۹ دلار

۲۱. مانیتور ایسر ۲۷اینچ Acer XB0 XB270H
قیمت در آمازون ۵۹۹.۹۹ دلار

۲۲. مانیتور دل Dell P2415Q
قیمت در آمازون ۳۳۳.۰۰ دلار

۲۳. مانیتور ال جی ۲۷ اینچ LG 27UD58-B
قیمت در آمازون ۲۹۶.۰۰ دلار

۲۴. مانیتور ایسر ۲۴ اینچ Acer XB0 XB240H

25. مانیتور ایسوس ۲۸ اینچ PB287Q
قیمت در آمازون ۳۴۴.۹۹ دلار

۲۶. مانیتور ایسوس PB248Q
قیمت در آمازون ۳۰۸.۹۹ دلار

۲۷. مانیتور دل Dell Ultrasharp U2713HM
قیمت در آمازون ۴۲۹.۹۹ دلار

۲۸. مانیتور ال جی ۲۷ اینچ LG 27MD5K
قیمت در آمازون ۸۹۹.۹۹ دلار

۲۹. مانیتور دل Dell P2715Q
قیمت در آمازون ۳۸۶.۹۹ دلار

۳۰. مانیتور ال جی ۲۷ اینچ LG 27UD88-W
قیمت در آمازون ۵۲۸.۴۴ دلار

چگونگی انتخاب بهترین مانیتور کامپیوتر

در هنگام خرید یک کامپیوتر خانگی همه می‌دانند که باید سیستمی انتخاب کنند و اگر برای بازی کردن به کار می‌رود و یا برای مشاهده فیلم ۴K یا ویرایش فیلم و عکس حرفه ای به کار می‌رود، باید CPU خوب و کارت گرافیک قوی داشته باشد. با این حال، مانیتور یکی از قسمت های فرعی محسوب می‌شود ولی بسیاری ازمردم تمایل دارند آن را نیز ارزیابی کنند و و مانیتور می‌تواند تجربه بزرگ و خوبی برای کاربر داشته باشد.

مانیتور می‌تواند قسمتی فراتر از اجزا محیطی باشد. مانیتور بخشی از کامپیوتر است که کاربر تمام مدت زمان استفاده به آن خیره می‌شود و تمام اطلاعات تصویری که خروجی پردازش گرافیکی است را به نمایش می‌گذارد. تصور کنید که یکی از بزرگترین پردازنده های گرافیکی را داشته باشید، ولی اگر تصاویر نامطلوب و با کیفیت پایین برای شما از مانیتور نمایش داده شود چقدر کار کردن با کامپیوتر خسته کننده می‌شود. برای انتخاب بهترین مانیتور سال ۲۰۱۷، راهنمایی برای مشخصات و ویژگی های ضروری انتخاب مانیتور گردآوری شده است.

صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش در اینچ اندازه گیری می‌شود و قطر صفحه نمایش اندازه گیری می‌شود و نه میزان گودی و قاب دور آن. مانیتورهای معمولی با صفحه نمایش با اندازه گیری های مورب بین ۱۵ تا ۳۴ اینچ با میانگین ۲۴ اینچ است. اگر به دنبال بزرگترین صفحه مانیتور هستید باید میزان بودجه و میزان فضای موجود در میز خود را در نظر بگیرید. امروزه بزرگترین مانیتور صفحه نمایش شارپ Sharp LB-1085 است که اندازه صفحه نمایش ان ۱۰۸ اینچ است. صفحه نمایش بزرگتر به معنای میدان دید بیشتر است.

تعداد پیکسل ها در ابعاد ( افقی و عمودی) رزولوشن صفحه نمایش است. امروزه بیشتر صفحه نمایش ها رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ دارند. هر چند رزولوش به تنهایی نمی تواند میزان کیفیت نمایش تصویر را تعیین کند. برای میزان و تعیین کیفیت صفحه نمایش تراکم پیکسلی پارامتر مهمی محسوب می‌شود.

تراکم پیکسلی با استفاده از محاسبه رزولوشن صفحه نمایش و اندازه صفحه نمایش بدست می آید و تعداد پیکسل ها در هر اینچ را نشان می‌دهد.  مشخص است که عموم مردم قادر نیستند که تفاوت صفحه نمایش ۳۰۰PPI و صفحه نمایش بیشتر از ۳۰۰ PPI را تشخیص دهند، هر چند این موضوع بستگی به قدرت دید، فاصله مشاهده و روشنایی دارد. تراکم پیکسلی برای مانیتورهای کامپیوتر خانگی به طور متوسط ۱۰۰PPI است.

زمان پاسخگویی(response time) یکی دیگر از پارامتر کلیدی است. این ویژگی مدت زمانی است که پیکسل ها تغییر می‌کنند و در میلی ثانیه اندازه گیری می‌شود. زمان پاسخگویی کمتر مطلوبتر است، چون امکان شفافیت کمتر تصویر را کم می‌کند و تصویر بعد از تغییر شفاف باقی می ماند. این ویژگی به خصوص در زمان مشاهده فیلم و یا بازی کردن بیشتر بارز است. مدت زمان پاسخ استاندارد حدود ۵ میلی ثانیه است. زمان پاسخگویی بیشتر از ۵ میلی ثانیه برای بازی کردن مناسب است. مانیتورهای با کیفیت بالا زمان پاسخ کمتر از ۱ میلی ثانیه دارند.

همچنین این موضوع که کاربر چه نوع پوششی را بر صفحه تمایش خود در نظر دارد قایل اهمیت است. دو نوع پوشش پانل صفحه تمایش وجود دارد: براق (glossy) و مات (matte) و هر دو دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. صفحه نمایش براق رنگ‌ها را به صورت واقعی‌تر و زنده‌تر نمایش می‌دهد و همچنین رنگهای سیاه را به صورت عمیق تر تمایش می‌دهد، ولی در زمان تابش مستقیم یا انعکاس نور بسیار حساس است. پانل های مات نسبت به انعکاس و نور مستقیم حساسیت کمتری دارد اما تمایش رنگها به وضوح پانل براق نیست. اگر مانیتور در محیط روشن قرار گیرد و یا از منبع نور بیشتری استفاده شود نمایش صفحه مات بهتر خواهد شد. در غیر این صورت انتخاب مانیتور براق بهتر است.

سایر ویژگی های مفید عبارت اند از: نور پس زمینه LED : یک مانیتور که از LED به جای CCFL به عنوان نور پس زمینه استفاده می‌کند، می‌تواند دارای روشنایی بیشتر باشد و بیشترین نور از صفحه نمایش را منتشر کند. همچنین می‌تواند از قابلیت تاریک کردن و یا روشن کردن موضعی (local dimming) صفحه استفاده کند که باعث می‌شود که نورهای اضافی سایر قسمت ها را خاموش کند و کنتراست بهتری را ایجاد کند. یک صفحه نمایش با نسبت کنتراست خوب فضای بزرگی را برای بیشترین نور و تاریکترین قسمت ایجاد می‌کند.

آی پی اس (IPS) تکنولوژی پیشرفته ای برای صفحه نمایش LCD است که فاقد مشکلات و محدودیت های LCD هاست، مشکلاتی مانند تولید نور ضعیف و یا محدودیت های زاویه دید. با زاویه دید بزرگ تصویر همچنان صاف باقی می‌ماند و رنگ ها به صورت واقعی است و زاوید دید خوب به معنای آن است که اگر بیینده در موقعیت خوب و روبروی مانیتور هم قرار نگرفته باشد باز هم رنگ‌های واقعی را از صفحه نمایش مشاهده کند.

صفحه نمایش لمسی : سیستم عامل ها این روزها بیشتر لمسی هستند مانند ویندوز ۱۰ . برخی از مانیتور ها با صفحه لمسی مانند DellP2314T و یا Lenovo ThinkVision LT1423 هستند.

سه بعدی (۳D): دو نوع صفحه نمایش ۳ بعدی وجود دارد. یک نوع آن نیاز به عینک ۳ بعدی دارد و دیگری نیاز به ابزارهای اضافی ندارد. صفحه نمایش‌هایی که نیاز به عینک ۳ بعدی ندارند، بیننده باید مسقیما روبروی صفحه نمایش بنشیند تا بتواند تصاویر ۳ بعدی را درست مشاهده کند.

قابلیت اتصال، پورت ها و سایر ویژگی ها
وی جی ای (VGA ) یک رابط نمایشگر آنالوگ است و قدیمی‌ترین نمایشگر استاندارد هنوز از آن استفاده می‌کند. بسیاری از نمایشگرها از رابط VGA به طور گسترده استفاده می‌کنند، از جمله Full HD (1920 x1080 px) . اگر چه تکنولوژی رابط از نظر تئوری می‌تواند رزولوشن های بالاتر را هم پشتیبانی کند چون پهنای باند آن برای انتقال کافی است که این ویژگی در کیفیت تصویر موثر است.

دی وی آی ( رابط دیجیتالی بصری DVI ) با هدف ایجاد استاندارد در انتقال دیجیتالی تصاویر میان دستگاه های دیجیتال بوجود آمد. DVI ترکیبی بین هر دو رابط‌های دیجیتال و آنالوگ است و قابلیت این را دارند که فقط آنالوگ و یا فقط دیجیتال و یا هر دو رابط آنالوگ و دیجیتال را پشتیابی کند. این رابط همچنین سازگار با VGA است و این سازگاری دلیل اصلی محبوب شدن این رابط است. و این رابط به عنوان یکی از متداولترین رابط های استاندارد برای کامپیوتر خانگی است.

HDMI جدیدترین تکنولوژی انتقال تصویر است. این فناوری طراحی شده است تا جایگزین فناوری نمایش آنالوگ شود. در این رابط‌ها به جای انتقال سیگنال‌های آنالوگ از طریق کابل‌ها، کابل سیگنال‌های دیجیتالی غیر فشرده منبع را انتقال می‌دهد و مانیتور کدهای دیجیتال را ترجمه و رمزگشایی می کند. باید در نظر داشت که این تکنولوژی نسبت به کیفیت پایین کابل ها حساس نیست و دچار افت کیفیت نمی‌شود. علاوه بر انتقال تصاویر دیجیتالی، HDMI همچنین قابلیت انتقال محتوای صوتی دیجیتال غیر فشرده را دارد.

پورت های USB: اکثر مانیتورها دارای مینی هاب‌های داخلی هستند . اگر کامپیوتر حتی دارای پورت USB کمی باشد این ویژگی بسیار مفید است. سایر لوازم جانبی، مانند موس، صفحه کلید یا بلندگوهای خارجی، می توانند با USB به مانیتور متصل شوند.

بلندگو: مانیتورهای زیادی هستند که دارای بلندگوهای داخلی است بنابراین نیازی به خرید سیستم بلندگو مجزا نیست. اگرچه به طور عمده از این سیستم اسپیکر استفاده نمی‌شود زیرا به طور نسبی کیفیت صدای این بلندگو ها کمتر ازسیستم صوتی اختصاصی است. کاربر باید تعداد بلندگوهای مانیتور را بررسی کند و ببیند که دارای صدای استریو هست یا نه.

 

منبع: https://versus.com/en/monitor/best

Pin It on Pinterest