بهترین مرورگر

بررسی‌های زیادی بر روی مرورگرها صورت گرفته است تا سرعت بارگذاری صفحات و سرعت انتقال به صفحات بررسی شود. در این بررسی ابزارها، تنظیمات و موقعیت این مرورگرها بررسی شده است. بعد از ۴۰ ساعت بررسی و آزمایش محققان به ابن نتیجه رسیدند که موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) بهترین مرورگر اینترنت است. گوگل کروم نیز مرورگر بسیار خوبی است و همان ابزارهای فایرفاکس را دارد و این در حالی است که فایرفاکس کمی سرعت بالاتری دارد و افراد به شخصه آن را به کروم ترجیح می‌دهند.

بهترین مرورگر

موزیلا فایرفاکس

موزیلا فایرفاکس یکی از سریعترین مرورگرها برای هدایت به صفحه جدید اینترنتی با بارگذاری کامل صفحه است.این مرورگر طراحی زیبا با تنظیمات و ابزارهای مشخص شده‌ای دارد که به راحتی در دسترس هستند علاوه بر این امنیت بالایی دارد و نیز دارای ابزاری مانند صفحه مرورگر خصوصی است.

 

بهترین مرورگر موبایل

گوگل کروم

کروم مرورگری است که با تمام سیستم عامل‌ها، ویندوزها، مک، اندروید و iOS سازگاری دارد. این مرورگر با دستگاه‌ها همگام سازی می‌کند، بنابراین تغییرات ایجاد شده ذخیره می‌شود و مرورگر می‌تواند با کروم نصب شده در دستگاه دیگر دسترسی داشته باشد.

یهترین مرورگر مک (Mac)

سافاری(Safari)

مرورگر سافاری (Safari) به طور خاص برای کامپیوترهای مک و دستگاه‌های تلفن همراه طراحی شده است. در زمان بارگذاری صفحات و بازکردن صفحات اینترنتی مرورگر سریعی است. این مرورگر چندان سفارشی نیست ولی دارای پشتیبانی آنلاین است.

 

رتبه کلی سرعت و سازگاری امکانات امنیت آسانی استفاده مدت زمان شروع اولیه
موزیلا فایرفاکس ۹.۸ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۹۵% ۱.۵۵ ثانیه
گوگل کروم ۹.۸ ۹.۸ ۱۰ ۱۰ ۹۵% ۱.۵۶ ثانیه
سافاری ۹.۶ ۹.۸ ۹ ۱۰ ۸۵% ۲.۲۲ ثانیه
اپرا ۹.۵ ۹.۵ ۹ ۱۰ ۸۵% ۱.۸۵ ثانیه
اینترنت اکسپلورر ۹.۱ ۸.۸ ۸.۳ ۱۰ ۸۰% ۴.۵۳ ثانیه
مکستون ۸ ۹.۳ ۶.۳ ۸ ۸۰% ۳.۶۸ ثانیه
سی مانکی ۷.۵ ۵.۸ ۷.۳ ۱۰ ۷۵% ۲.۴۵ ثانیه
اوانت ۵.۵ ۵ ۷.۳ ۴ ۷۵% ۶.۶ ثانیه

 

میانگین شروع اولیه زمان هدایت به سایت نسخه موبایل همگام سازی مرور در تب جدید بوک مارک موتور جستجوی یکپارچه
موزیلا فایرفاکس ۱.۰۹ ثانیه ۳.۲۱ ثانیه دارد دارد دارد دارد دارد
گوگل کروم ۱.۷ ثانیه ۵.۲۹ ثانیه دارد دارد دارد دارد دارد
سافاری ۱.۳ ثانیه ۳.۸۷ ثانیه دارد دارد دارد دارد دارد
اپرا ۱.۸ ثانیه ۳.۲۹ ثانیه دارد دارد دارد دارد دارد
اینترنت اکسپلورر ۲.۷۲ ثانیه ۹.۸۸ ثانیه دارد دارد دارد دارد دارد
مکستون ۱.۶۵ ثانیه ۳.۴۵ ثانیه دارد دارد دارد دارد دارد
سی مانکی ۱.۷ ثانیه ۴.۱۶ ثانیه ندارد دارد دارد دارد دارد
اوانت ۵.۴ ثانیه ۶.۴ ثانیه ندارد دارد دارد دارد دارد

 

سفارشی سازی مدیریت کلمه عبور پرکردن خودکار بروزرسانی خودکار ژستر و حرکت موس افزونه تعامل صوتی کنترل والدین
موزیلا فایرفاکس دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
گوگل کروم دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
سافاری دارد دارد دارد دارد دارد ندارد دارد
اپرا دارد دارد دارد دارد دارد دارد ندارد
اینترنت اکسپلورر دارد دارد دارد دارد دارد ندارد دارد
مکستون دارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد دارد
سی مانکی دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد دارد
اوانت دارد دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد

 

مسدود کننده Pop Up ضد بدافزار جاسوسی آنتی ویروس آنتی فیشینگ حالت خصوصی
موزیلا فایرفاکس دارد دارد دارد دارد دارد
گوگل کروم دارد دارد دارد دارد دارد
سافاری دارد دارد دارد دارد دارد
اپرا دارد دارد دارد دارد دارد
اینترنت اکسپلورر دارد دارد دارد دارد دارد
مکستون دارد دارد دارد ندارد دارد
سی مانکی دارد دارد دارد دارد دارد
اوانت دارد ندارد ندارد ندارد دارد

 

ویندوز ۸ ویندوز ۷ مک OS اندروید IOS
موزیلا فایرفاکس دارد دارد دارد دارد دارد
گوگل کروم دارد دارد دارد دارد دارد
سافاری ندارد ندارد دارد ندارد دارد
اپرا دارد دارد دارد دارد دارد
اینترنت اکسپلورر دارد دارد ندارد ندارد ندارد
مکستون دارد دارد دارد دارد دارد
سی مانکی دارد دارد دارد ندارد ندارد
اوانت دارد دارد ندارد ندارد ندارد

بهترین مرورگر

موزیلا فایرفاکس

طبق بررسی‌های صورت گرفته، موزیلا فایرفاکس سریعترین مرورگر اینترنتی است که برای مرور سایت های اینترنتی و برای بارگیری کامل صفحات مورد بررسی قرار گرفته است. فایرفاکس سازگار با سیستم عامل های Mac و Windows تلفن های همراه و تبلت هایی با سیستم عامل Android و iOS است.

مرورگر همگام سازی انجام می‌دهد و زمانی که کاربر کلمه عبور را ذخیره می‌کند، صفحاتی را بوک مارک می‌کند و یا تنظیمات مرورگر را تغییر می‌دهد، کاربر به همه این اطلاعات دسترسی خواهد داشت. همچنین کاربر می‌تواند به جستجوهای پیشین بر روی کامپیوتر و یا موبایل که بر روی آن فایرفکس نصب شده است دسترسی داشته باشد. ظاهر مرورگر ساده است بنابراین کاربر به راحتی می‌تواند ابزارها را بر روی آن پیدا کند.

کاربر میتواند چندین Tab(تب) را همزمان در یک پنجره باز کند و کاربر می‌تواند جستجو را مرتب سازی می‌کند. اگر کاربر به طور تصادفی Tab را ببندد، فایرفاکس میتواند آنرا بازیابی کند. فایرفاکس در برابر Pop-up و مسدودکننده ها ایمن است، و اگر کاربر بخواهد سایتی را مشاهده کند که احتمال فیشینگ یا ناامن بودن کند به کاربر اطلاع می‌دهد. فایرفاکس شامل یک مرورگر خصوصی است که کاربر می‌تواند بدون cookies یا دنبال کننده دیگر و یا باقی گذاشتن اثری در هیستری (پیشینه) جستجو کند.
زمانی که کاربر فایلی را دانلود می‌کند، فایرفاکس احتمال ویروسی بودن فایل را بررسی می‌کند. از آنجایی که موزیلا تلفن یا ایمیل پشتیبانی ندارد، تماس با بخش پشتیبانی فنی آن دشوار است. در صورت ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی، کاربر همیشه پاسخ دریافت نمی‌کند، بنابراین بهترین راه برای پشتیبانی استفاده از فروم کاربر است. کاربر نیز می‌تواند اطلاعات و منابع خوبی را در قسمت راهتمایی و آموزش و نیز پرسش های متداول پیدا کند.

محاسن

 • سرعت جستجو و هدایت سایت بسیار زیاد است.
 • کاربر می‌تواند به صورت خصوصی جستجو کند.
 • شامل ابزار کنترل والدین است.
 • تمرکز موزیلا بر روی سادگی و سرعت است.

معایت

 • پشتیبانی زنده و آنلاین در دسترس نیست.
 • پیدا کردن صفحات بوک مارک ساده نیست.
 • صفحه فرود یا لندینگ پیج مرورگر آگهی و لینک پیشنهادی زیادی دارد.
 • دسترسی به تیم پشتیبانی دشوار است.

طبق بررسی و آزمایش‌های صورت گرفته، فایرفاکس سریعترین مرورگر وبسایت است. این مرورگر طراحی ساده ای دارد که یافتن ابزار تنظیمات و هدایت به سایتها را ساده کرده است. مرورگر دارای صفحه جستجو خصوصی و ابزار قابل تنظیم است و نیز دارای بخش جستجو و URL دوتایی است. علاوه بر این قابلیت کار در بسیاری از سیستم عامل ها را دارد. فایرفاکس به آسانی در بالاترین مکان بهترین مرورگرها جای دارد.

سرعت و سازگاری

طبق بررسی های صورت گرفته، میانگین باز شدن سایت ها ۱.۵۵ ثانیه است و زمان لودشدن کامل در حدود ۱.۰۹ ثانیه است، که هر دو زمان کمترین زمان در میان مرورگرهاست. بسته به شرکت فراهم کننده اینترنت و یا برنامه خدماتی، زمان دقیق بارگذاری ممکن است کمی متفاوت باشد. ولی در این بررسی تمام شرایط برای مرورگرها یکسان بوده است و نتایج نشان می‌دهد که فایرفاکس نسبت به سایر مرورگرها سریعتر است.

موزیلا فایرفاکس سایت‌های مورد علاقه کاربر، پیشینه و تاریخچه مرورگر، گذرواژه ها و تنظیمات مرورگر را بر روی وسیله ای که کاربر از آن استفاده می‌کند، حفظ می‌کند. مرورگر با سیستم عامل Mac و ویندوز سازگار است و همچنین بر روری تلفن های همراه و تبلت اندروید و یا اپل کار می‌کند. همچنین فایرفاکس به طور کامل بهیته شده است و بر روی سیستم های لمسی قابل اجرا است بنابراین انتخاب خوبی برای موبایل و نیز لپ تاپ های لمسی است.

فایرفاکس از نظر ظاهر بسیار منظم و ساده است، که کاربر به آسانی می‌تواند جستجو کند. به طور مثال کاربر برای جستجو در قسمت دوبخشی URL، نیازی نیست که تب جدا باز کند یا به قسمت موتور جستجو صفحه برود تا اطلاعات خاص یا موضوع مورد نظر را جستجو کند. همچنین نوار ابزار قابل تنظیم است و کاربر می‌تواند میانبر برای لینک ها یا ابزارها و نیز سایت هایی که اغلب از آن استفاده می‌کند، ایجاد کند. علاوه بر این کاربر می‌تواند در قسمت جستجو شوع به نوشتن کند و فایرفاکس به طور خودکار شروع به پرکردن مطالب احتمالی مورد جستجو می‌کند این حدس مرورگر بر اساس نتایج جستجو متداول و یا سایت هایی است که قبلا کاربر مشاهده کرده است.

 

ویژگی های فایرفاکس

فایرفاکس به کاربر اجازه می‌دهد که همزمان چندین Tab جدا را باز کند و کاربر می‌تواند در میان آنها جستجو کند و یا پنجره جدا باز کند. بازکردن Tab بسیار ساده است و تنها با کلیک کردن بر روی علامت بعلاوه کنار Tab بازشده، این کار انجام می‌گیرد. کاربر می‌تواند با کلیک کردن و نگه داشتن موس بر روی انتهای Tab انرا هدایت کند و یا تب را جابه جا کند. همچنین کاربر می‌تواند یک tab را با کشیدن به پنجره خودش هدایت کند. اگر کاربر به طور تصادفی، یک tab را ببندد فایرفاکس ویژگی برگرداندن کاربر به صفحه قبلی را دارد.

قابلیت پیدا کردن صفحه در موزیلا فایرفاکس به کاربر اجازه می‌دهد که کلمه با عبارات خاصی را به صورت آنلاین جستجو کند. به طور مثال اگر کاربر مقاله ای را باز کند و بخواهد به بخش خاصی برود، کاربر می‌تواند یک واژه خاص را در بخش جستجو بنویسد و فایرفاکس کلمات مورد نظر را برجسته می‌کند و کاربر می‌تواند به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را بیابد و بررسی کند.

مرورگر اینترنت قسمت تعامل صوتی دارد که به کاربر امکان مرور وبسایت را با دستور صوتی فراهم می‌کند. در صورتی که کاربر از موبایل استفاده کند و نیاز به جستجو آنلاین داشته باشد این ویژگی بسیار به سادگی در دسترس است.

با استفاده از یادداشت‌های مجازی هدایت جستجو آنلاین از طریق موزیلا بسیار ساده است و کاربر می‌تواند مستقیما به صفحه اینترنتی مد نظر برود. کاربر می‌تواند بعدا نیز از طریق نوار ابزار مرورگر به یادداشت ها دسترسی داشته باشد. یعنی جایی که کاربر بوک مارک ها را در آنجا ذخیره و یا صفحات یا نرم افزارها را در آنجا بایگانی کرده است. اگر کاربر فایرفاکس را به عنوان صفحه پیشفرض انتخاب کرده باشد، می‌تواند چندین صفحاتی که چندین بار مشاهده کرده است را در حالت کوچک در صفحه ابتدایی مرورگر مشاهده کند. با کلیک کردن بر هرکدام از این قسمت ها کاربر می‌تواند بدون وارد کردن URL وارد سایت شود.

مرورگر دارای مسدودکننده Pop-up، مدیریت گذرواژه، و کنترل والدین است. ویژگی خوب دیگر این مرورگر این است که به کاربر اجازه می‌دهد که یک متن و یا لینک را از هر جای دیگر مستقیما به نوار جستجو مرورگر بکشد. فایرفاکس همچنین شامل مرورگر PDF است بدین معنا که نیازی نیست کاربر فایل PDF را در برنامه جداگانه باز کند و در همان صفحه مرورگر می‌تواند آن را مشاهده کند. نیازی به نصب برنامه مشاهده PDF نیست و کاربر می‌تواند از این ویژگی استفاده کند ولی در صورتی که کاربر بخواهد فایل را ذخیره کند و بعدا آن را مشاهده کند باید این نرم افزار را نصب کند.

 

امنیت فایرفاکس

موزیلا امنیت خوبی در قبال پاپ اپ و سایت های فیشینگ دارد. این مرورگر به صورت خودکار بروزرسانی می‌شود بنابراین آخرین اصلاحات امنیتی در آن لحاظ می‌شود و علاوه بر این کاربر می‌تواند تنظیمات امنیتی آن را تنظیم کند. به طور مثال کاربر می‌تواند کنترل کند که سایت ها با چه دقتی بررسی می‌شوند و یا تنظیمات cookies، دانلودها، گذرواژه ها و افزونه ها را تنظیم کند. کاربر می‌تواند در تلفن همراه هم تنظیمات امنیتی قرار دهد تا زمانی که موزیلا برنامه ای را بر روی تلفن همراه دانلود می‌کند به کاربر پیام دهد.

فایرفاکس به کاربر اجازه می‌دهد از مرورگر خصوصی استفاده کند و به سادگی می‌توانید این ویژگی‌های مرورگر را فعال یا غیرفعال کند. برای جستجو خصوصی پنجره ای جدا باز می‌شود که از نظر ظاهر شبیه با صفحه مرورگراست، آیکن‌ها و نوار ابزار قابل تنظیم است و فقط تاریخچه جستجو ذخیره نمی‌شود. کسی نمی‌تواند کلمات میانبر سرچ شده را دنبال کند، و ابزارهای جاسوسی یا spyware نمی‌توانند ردیابی کنند. موزیلا همچنین دارای تنظیمات پروکسی است از این‌رو افراد دیگر نمی‌توانند فعالیت کاربر و موقعیت را دنبال کنند. پروکسی مرورگر و IP آدرس به جای پروکسی کاربر قرار می‌گیرد تا از جاسوسی در امان بماند.

یکی دیگر از ویژگی های امنیتی مرورگر ابن است که با یک کلیک بر روی آن اطلاعات سایت نمایش داده می‌شود. کاربر به آسانی می‌تواند بر روی آیکن در نوار آدرس کلیک کند و اگر سایت مد نظر از کوکی ها استفاده می‌کند، اطلاعات امنیتی مهم مانند سطح امنیتی ارتباط و گواهی های امنیتی نمایش داده می شود و همچنین کاربر می‌تواند در مرورگر مشاهده کند که به چه سایت خاصی اجازه داده است که اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی را مشاهده کند. فایرفاکس همچنین به کاربر اجازه می‌دهد اطلاعات شخصی، از جمله تاریخچه، کوکی ها، گذرواژه ها، ورودی ها سایت ها را از قسمت حریم خصوصی و تنظیمات امنیتی مرورگر حذف کند.

اگر چه موزیلا پشتیبانی امنیتی خوبی دارد ولی نمی‌تواند کامپیوتر کاربر را در مقابل تمام ویروس ها و تهدیدهای اینترنتی محافظت کند. از این‌رو به کاربر پیشنهاد می‌شود که برنامه آنتی ویروس خوبی را بر سیستم خود استفاده کند تا از امنیت آن مطمئن شود. سیستم امنیتی نوترون یکی از بهترین ویژگی های امنیتی اینترتی را دارد که در کنار فایرفاکس به خوبی کار می‌کند.

 

راهنمایی و پشتیبانی

موزیلا اطلاعات زیادی در وب سایت خود دارد، از جمله پرسش و پاسخهای متداول، پایگاه اطلاعات و آموزش تصویری. قسمت پایگاه اطلاعاتی قابلیت جستجو را دارد و شامل یک فروم (انجمن) عمومی است که کاربر می‌تواند از دیگران کمک و یا راهنمایی دریافت کند. این شرکت پشتیبانی مستقیم از طریق تلفن یا ایمیل ارائه نمی‌دهد، از این‌رو کاربر در صورت داشتن مشکل باید از طریق انجمن آن را حل کند در غیر این‌صورت نمی‌تواند با موزیلا ارتباط برقرا کند.

 

خلاصه

استفاده از موزیلا آسان و سریع است و در راس مرورگرها، قرار دارد. تنظیم کردن ابزار مرورگر آسان است و همچنین کاربر می‌تواند آیکن‌ها و نوار ابزار را خود تنظیم کند. به علاوه قسمت نوار URL فسمت جستجو مرورگر دو تایی است و نیازی نیست که کاربر گوگل را در مرورگر Tab دیگر باز کند و در یک صفحه می‌تواند انجام دهد و تنها نقص این مرورگر عدم پشتیبانی آنلاین مرور گر است.

 

بهترین مرورگر تلفن همراه

گوگل کروم

گوگل کروم، مرورگر اینترنتی سریع، مستقل و قدرتمندی است که به آسانی می‌تواند جزء یکی از بهترین انتخاب ها برای تلفن همراه باشد. این مرورگر به صورت پیش فرض بر روی بیشتر تلفن‌های هوشمند اندروید و تبلت ها قرار دارد، زیرا که بسیار سازگار است و بر روی سیستم آیفون iPhones هم به خوبی کار می‌کند. هر تغییری از یک وسیله در وسایل دیگر که از گوگل کروم استفاده می‌کنند قایل مشاهده خواهد بود.

برای بازکردن یک صفحه گوگل کروم سریع عمل می‌کند و بعداز فایرفاکس قرار می‌گیرد که تنها چند میلی ثانیه از آن سریعتر است.

کروم به کاربر اجازه میدهد که آیکن های نوار ابزار را تنظیم کند که به سریعتر شدن جستجو و بازشدن صفحه کمک می کند. کاربر همچنین می‌تواند ابزارها را در صفحه اصلی کروم قرار دهد که باعث می‌شود که فضای بیشتری به کاربر بدهد. کروم قابلیت tab دارد و کاربر میتواند چندین Tab را همزمان باز کند و به آسانی پنجره ای را در میان Tab باز کند.

موتور جستجوی گوگل در نوار ابزار این مرورگر ادغام شده است از این رو کاربر می‌تواند با وارد کردن واژه ای در نوار آدرس نتایج بررسی موتور جستجو گوگل را مشاهده کند. کاربر نیازی ندارد که صفحه دیگری باز کند و در آن جستجو کند. اگر گوگل متوجه شود که کاربر به دنبال صفحه خاصی است به آسانی کاربر را به صفحه هدایت می‌کند. کروم قسمت های آموزشی خوبی دارد و همچنین فروم کاربر که می‌تواد کاربر را راهنمایی کند. مرورگر همچنین دارای ایمیل پشتیبانی است که کاربر می‌تواند مکاتبه کند و پاسخ دریافت کند. همانند پیشتر مرورگرها کروم پشتیبانی تلفنی ندارد.

محاسن:

 • سازگار با تمام ایستگاه‌ها و وسایل
 • این مرورگر همگام سازی خوبی دارد و کاربر می‌تواند بر روی هر وسیله دیگر از آن استفاده کند.
 • کاربر می‌تواند بر روی نوار آدرس جستجو کند.

معایب:

 • سرعت مرورگر به سرعت سایر مرورگرها نیست.
 • پشتیبانی تلفنی ندارد.
 • کاربر نمی‌تواند جستجو در منوی مرورگر گسترش دهد.

کروم طراحی ساده ای دارد که به راحتی می‌توان جستجو کرد، گوگل کروم یکی از بهترین مروگرهای اینترنت است زیرا استفاده از آن بسیار ساده و امن است و کاربر می‌تواند به راحتی آن را با وسابل دیگر همگام سازی کند. هر چند در مقایسه با مرورگرهای دیگر سرعت پایین تری دارد.

کروم سرعت موزیلا را ندارد ولی عملکرد بسیار خوبی دارد. از آنجابی که بسیار سازگار با سیستم عامل های دیگر است بسیاری از کاربران این مرورگر را به مرورگرهای دیگر ترجیح می‌دهند.

اگر کاربری نیازمند مرورگر اینترنتی برای ویندوز یا سیستم مک است مرورگر کروم توصیه می‌شود و همچنین این مرورگر مناسب تلفن همراه اندروید و اپل است .

 

سرعت و سازگاری گوگل کروم

در طی آزمایش های صورت گرفته زمان بارگذاری وب سایت در حدود ۱.۵ ثانیه است در در مقایسه با سایر مرورگرها سرعت بیشتری دارد. زمانی که کاربر می‌خواهد از صفحه‌ای به صفحه دیگر برود در حدود ۵ ثانیه زمان میبرد، که از نظر زمانی در جای دوم است و کوتاهترین زمان ۳ ثانیه است.

کروم دارای یک فلش پلیر و برنامه Pdf خوان است که کاربر می‌تواند هر گونه مقاله و یا ویدئو را در مرورگر خود مشاهده کند. حتی اگر برنامه مورد نظر را بر روی وسیله خود نداشته باشد. همچنین می‌تواند بین مرورگر و تلفن هوشمند، تبلت و کامپیوتر همگام سازی کند از این رو کاربر می‌تواند ابزارهای مورد علاقه خود، بوک مارکها، گذرواژه ها و تنظیمات امنیتی خود را بر روی وسیله ای که مرورگر بر آن نصب است ذخیره کند.

 

ویژگی های گوگل کروم

کروم طراحی ساده ای دارد که بسیار خوب سازماندهی شده است. ویژگی های آن به وضوح قابل مشاهده است و کاربر به آسانی می‌تواند هر گزینه را بفهمد. این مرورگر همچنین به کاربر اجازه می‌دهد که با یک کلیک صفحه مورد نظر را بوک مارک کند. علاوه بر این کاربر می‌تواند میانبری برای نرم افزارها قرار دهد و نوار آدرس کروم مستقیما به Url سایت یا موتور گوگل برای جستجو برود.

زمانی که کاربر باحساب کاربری رایگان به کروم وارد شود می‌تواند به برنامه دیگر گوگل مانند جیمیل، گوگل درایو، گوگل مپ و یوتیوب دسترسی داشته باشد و از آنجایی که مرورگر با تمام وسایل هوشمند سازگاری دارد تا زمانی که کاربر در محیط حساب کاربری گوگل خود است، دسترسی کاربر به این نرم افزارها از طریق کروم بر روی دستکتاپ، تلفن همراه و تبلت امکان پذیر است.

امنیت گوگل کروم

کروم با بروزرسانی خودکار مروگر، کاربر را به آخرین اصلاحات امنیتی مطمئن می‌سازد. زمانی که کاربر قصد وارد شدن به سایت مشکوک به فیشینگ و یا بدافزار می‌شود، کروم پیام هشدار را نشان می‌دهد. همچنین گوگل کروم سازگار با آنتی ویروس ها و برنامه های امنیتی است که شامل افزونه‌های مرورگر برای پر کردن هرگونه شکاف است و به کاربر اطمینان کامل در مقابل محافظت از بدافزار ها را می‌دهد.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه مرور گر امکان مرور خصوصی است. در حالت مرور خصوصی، کاربر می‌تواند در وب سایت ها جستجو کند بدون این که ردی از صفحات بازدید شده برجا بماند. زمانی که کاربر این صفحه را ببندد به صورت خودکار کوکی ها و گذرواژه های مربوط به جستجو را پاک می‌کند. کاربر می‌تواند به طور همزمان صفحه جستجو معمولی و خصوصی را به طور همزمان باز کند.

راهنمایی و پشتیبانی

گوگل کروم مرکز راهنمایی آنلاین قوی دارد که محصولات مختلفی را پشتیبانی می‌کند. این مرکز منابعی برای راهنمایی کاربر دارد و به کاربر کمک می‌کند تا مرورگر خود را تنظیم کند. همچنین می‌تواند مواردی را در پرسش های متداول جستجو کند و یا زبان مرورگر و تنظیمات نمایش را تغییر دهد.

گوگل کروم نیز فرومی دارد که کاربر می‌تواند ایرادات خود را ارسال کند یا با کاربران دیگر ارتباط برقرار کند و فضایی برای استفاده از تجربیات دیگران یا بازخورد دیگران استفاده کنند. هرچند کروم پشتیبانی تلفنی ندارد از این رو پشتیبانی یک به یک بسیار دشوار است.

 

خلاصه

گوگل کروم یکی از بهترین مروگرهاست. ظاهری بسیار ساده دارد که به آسانی قابلیت جستجو دارد و تمام ویژگی های امنیتی را برای جستجو ایمن دارد. کروم برای جستجو و انتقال ا ز صفحه به صفحه دیگر سریعترین مروگر نیست اما سرعت بارگذاری بالایی دارد.

 

بهترین مرورگر سیستم عامل مکMac

سافاری Safari

طی بررسی ها مشخص شد که مرورگر سافاری یکی از بهترین مرورگرها برای سیستم عامل مک است زیرا این مرور گر به خصوص برای دستگاهای اپل apple طراحی شده است. این مرورگر سرعت بالایی دارد و زمان اتصال به وبسایت و لود کامل صفحه کمتر از دو ثانیه است.

اگر کاربر قبلا با این مرورگر کار نکرده باشد، کمی زمان می‌برد تا با ان آشنایی پیدا کند. ولی این مرورگر زیاد قابل تنظیم نیست و کاربر نمی‌تواند نوار ابزار را تتظیم کند یا میابر برای آنها ایجاد کند. ولی کاربر می‌تواند مانند مرورگرهای دیگر Tab جدید ایجاد کند. سافاری به کاربر اجازه می‌دهد که سایت‌های مورد علاقه خود را در مرورگر تگ کند و کاربر می‌تواند مقالات مورد نظر یا بخشی از سایت ها را ذخیره کند تا آنها را بخواند. زمانی که کاربر مقاله ای را می‌خواند، سافاری اگهی‌ها و تبلیغات را متوقف می‌کند تا کاربر بتواند بر روی آن تمرکز داشته باشد و بدون وقفه مقاله را بخواهد.

این مرورگر به صورت مرورگر پیشفرض آیفون و آیپد است و با این ابزار ها سازگاری دارد بنابراین هر گونه تغییری در مرورگر سافاری برای وسیله هوشمند دیگر امکان پذیر است. این مرورگر از معدود مرورگرهایی است که پشتیبانی آنلاین دارد.

همچنین مرورگر منابع آنلاین خوبی دارد مانند آموزش و سوالات متداول قابل جستجو که کاربر می‌تواند پاسخ سوالات خود را دراین منابع بیابد. فروم سافاری به کاربر اجازه می‌دهد که کاربر دیگر متصل شود و سوالات خود را مطرح کند.

محاسن:

 • سافاری منحصرا برای دستگاه‌های مک طراحی شده است.
 • بارگذاری سریع وب سایت‌ها.
 • پشتیبانی تلفنی دارد.

معایب:

 • تعامل صوتی تنها در موبایل کار می‌کند و یک ابزار واقعی برای مرورگر نیست.
 • مرورگر سازگار با ویندوز و اندروید نیست.
 • کاربر نمی‌تواند نوار ابزار را تنظیم کند.

سافاری مرورگر اپل است و با سیستم عامل مک، آیفون و آیپد سازگار است. این مرورگر مانند فایرفاکس و کروم نیست که با سیستم عاملهای دیگر سازگار باشد و به همین دلیل است که در صدر مرورگرها قرار ندارد. با این وجود استفاده از این مرورگربسیار ساده است و با تمام وسایل هوشمند اپل همگام سازی دارد. هرچند مانند سایر مرورگرها نیست.

سرعت و سازگاری سافاری

در کمتر از ۲ ثانیه سافاری باز می‌شود و حتی کمتر از آن، صفحه بارگذاری و لود می‌شود. در مقایسه با بیشتر مرورگرها سافاری سریع باز می‌شود. سافاری به عنوان پیش فرض محصولات اپل تعیین شده است این مرورگر بین وسایل همگام سازی دارد و کاربر می‌تواند سایت ها را بر روی آنها تگ کند همچنین گذرواژه ها و پیشینه مرورگر بر روی تمام سیستم های مک، آیپد و آیفون در دسترس است.
از آنجایی که سافاری سازگار با اپل است می‌تواند با سایت هایی مانند گوگل و ماکروسافت و نرم افزارهایی ساخت ابن شرکت ها مانند اوت لوک و گوگل داک دسترسی داشته باشد.

 

ویژگی های سافاری

لیست مطالب سافاری و بهترین سایت ها از ویژگی های این مرورگر است. بهترین سایت ها یک نسخه بوک مارک مرورگر است به صورت پیش نمایش کوتاه از سایت هایی است که کاربر از آنها بازدید کرده است. از این‌رو نیاز به کلیک کردن و جستجو مجدد نیست. این ویژگی شبیه Rss است ولی به کاربر اجازه می‌دهد که تا یک صفحه کامل را مرور کند تا اینکه فقط محتویات جدید را نشان دهد. لیست مطلب روشی برای ذخیره کردن URL مقالات جالبی است که کاربر تمایل دارد آنها را مجدد بازدید کند و یا در زمان دیگری بخواند. زمانی که کاربر بر روی این بخش سافاری کلیک می‌کند تمام تبلیغات موجود در یک مقاله متوقف می‌شود تا کاربر بر روی محتوا متمرکز شود.

سافاری نیز شامل tab است ، همچنین دارای بررسی کننده اشتباه املایی، و مدیریت گذرواژه است. هر چند به دلیل اینکه قابلیت مدیریت را ندارد هنوز از رقیبان خود عقب تر است. کاربر نمی‌تواند مانند مرورگرهای دیگر میانبر ایجاد کند و یا ویژگی را مخفی کند و کاربر نمی‌تواند تم یا زمینه خاصی را برای مرورگر انتخاب کند.

 

امنیت سافاری

سافاری بهترین ویژگی های امنیتی را دارد و اطلاعات کاربر را در زمان جستجو حفظ می‌کند. در مقابل بدافزارها و سایت های فیشینگ از کاربر محافظت می‌کند. همانند سایر مرورگر ها کاربر می‌تواند میزان امنیت مرورگر را تنظیم کند. همچنین مرورگر به کاربر اجازه می‌دهد که سوابق مرورگر را حذف کند و نیز مرورگر دارای حالت خصوصی است که کاربر می‌تواند بدون گذاشتن ردی از خود در اینترنت جستجو کند.

حتی اگرمرورگر شامل ویژگی های امنیتی خوبی باشد ولی کامپیوتر مک همچنان نسبت به بد افزارها اسیب پذیر است و امکان اسیب وجود دارد. کاربر می‌تواند امنیت آن را با افزونه های مناسب سیستم مک مانند Intego مجهز کند.

راهنمایی و پشتیبانی

سافاری بهترین امکان پشتیبانی مشتری را درمیان مرورگر ها دارد و جزء معدود مرورگرهایی است که پشتیبانی تلفنی و ایمیلی دارد. کاربر می‌تواند از فروم ، راهنمایی آنلاین، اموزش و پرسشهای متداول استفاده کند.

خلاصه

سافاری ویژگی های اصلی بهترین مرورگرها را دارد. به علاوه استفاده از آن آسان و بسیار سریع است. هر چند، چندان قابل تنظیم و مدیریت نیست. اگر شما به دنبال یک مرورگر مناسب برای سیستم مک، آیپد، آیفون خود هستید، سافاری یکی از بهترین انتخاب هاست.

 

 

منبع: https://www.toptenreviews.com/software/internet/best-internet-browser-software/

Pin It on Pinterest